Niepalący opiekun z dobrą znajomością j. niemieckiego /do 50 r. życia/
Icon Adres63500 Seligenstadt- miasto w Hesji
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Para opiekunów do opieki
Icon Adres87616 Marktoberdorf koło Monachium
Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres65193 Wiesbaden
Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres51467 Bergisch Gladbach
Opiekunka z dobrą znajomością j. niemieckiego
Icon Adres50170 Kerpen koło Kolonii
Opiekunka z komunikatywną znajomością j. niemieckiego
Icon Adres06313 Ahlsdorf
Opiekun lub opiekunka z dobrym językiem niemieckim i prawem jazdy
Icon Adres30890 Barsinghausen koło Hanoweru
Opiekunka z dobrą znajomością j. niemieckiego i prawem jazdy
Icon Adres71083 Herrenberg koło Stuttgartu
Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres59439 Holzwickede koło Dortmundu
Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres97509 Herlheim
Niepalący opiekun z dobrą znajomością j. niemieckiego
Icon Adres40474 Düsseldorf
Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego i prawem jazdy
Icon Adres50939 Köln
Opiekunka z komunikatywną znajomością j. niemieckiego i prawem jazdy
Icon Adres25469 Halstenbek koło Hamburga
Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością j. niemieckiego
Icon Adres49477 Ibbenbüren koło Osnabrück


Opieka nad chorym na raka

rak

Rak, czyli innymi słowy nowotwór, to choroba, która może spotkać właściwie każdego z nas, bez względu na wiek. Jest to dolegliwość, której często nie da się wyleczyć, a jeśli nawet jest to możliwe, zwykle wiąże się z operacją i koniecznością długiej rekonwalescencji. Często leczenie bywa dla pacjenta wyczerpujące, wiąże się z koniecznością poddawania się nieprzyjemnym zabiegom oraz przyjmowaniem wielu środków medycznych, dlatego niezwykle ważne jest, by pacjent zawsze miał zapewnioną odpowiednią opiekę oraz wsparcie. Rak to zwykle guz, który powstaje w konkretnym miejscu w naszym organizmie i wyróżnić można oczywiście wiele rodzajów tej choroby. Każdy z nich może wymagać zupełnie innej opieki oraz wiązać się z innymi dolegliwościami.

Zachorowania na raka u osób starszych

Przyczyn zachorowań na raka jest bardzo wiele, a wśród nich wyróżnić można między innymi uwarunkowania genetyczne oraz styl życia. Pewne nawyki, takie jak palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, nieodpowiednia dieta, częste opalanie lub spożywanie niektórych szkodliwych substancji mogą znacznie zwiększać ryzyko wystąpienia choroby, więc w wielu przypadkach można postarać się je ograniczyć. Warto jednak wiedzieć, że możliwość rozwinięcia się nowotworu jest zdecydowanie większe u starszej osoby, niż u osób młodych, ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się odporność naszego organizmu oraz zdolność do naprawy i regeneracji tkanek. Ciało osoby w podeszłym wieku jest znacznie bardziej podatne na wszelkie zmiany i trudniej jest mu z nimi walczyć, dlatego też często seniorzy stanowią grupę podwyższonego ryzyka zachorowań na raka.

Jak opiekować się osobą chorą na raka?

Bardzo ważne jest, by osobie chorej na raka zawsze zapewniać odpowiednią opiekę, a w przypadku osób starszych często obowiązek ten należy do opiekuna. Warto wiedzieć, ze najważniejszą rzeczą będzie w takim przypadku poprawienie jakości codziennego życia naszego podopiecznego, a także kontrolowanie przebiegu jego leczenia. Każdy przypadek nowotworu jest oczywiście inny i warto przygotować się na to, że w niektórych sytuacjach będziemy mieć możliwość jedynie zadbać o komfort danej osoby i zaoferować jej wsparcie psychiczne. Bez względu a to, czy do czynienia mamy z nowotworem, którego da się pokonać, czy też jednym z nieuleczanych rodzajów, zawsze jest to choroba przewlekła i niezwykle ciężka dla pacjenta. Podopieczny może w takiej sytuacji doświadczać depresji, czuć się wyobcowany, mieć problemy ze snem, unikać spożywania posiłków oraz miewać gorsze humory, więc zawsze warto zapewnić mu stałą uwagę oraz niezbędne wsparcie. Należy przy tym jednak pamiętać, że musimy koniecznie stosować się do zaleceń lekarza i nie wolno nam podawać na własną rękę żadnych środków przeciwbólowych lub innych preparatów, nawet jeśli podopieczny doświadcza uporczywych dolegliwości. Każdorazowo musimy skonsultować się ze specjalistą, a każdy przypadek może być zupełnie inny.

opinie o ProSenior kurs niemieckiego poradnik dla opiekunek kuchnia niemiecka