Niepalący opiekun z dobrą znajomością j. niemieckiego /do 50 r. życia/
Icon Adres63500 Seligenstadt- miasto w Hesji
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Opiekunka z podstawową znajomością języka niemieckiego i z prawem jazdy
Icon Adres63517 Rodenbach koło Frankfurtu nad Menem
Icon Pensjaod 950 euro netto miesięcznie + premia za szybki wyjazd
Opiekun z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres49577 Ankum koło Hanoweru
Icon Pensjaod 1200 euro netto miesięcznie
Opiekun lub opiekunka z dobrym językiem niemieckim
Icon Adres52355 Düren koło Kolonii
Icon Pensjaod 1200 euro netto miesięcznie
Opiekun z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres49082 Osnabrück koło Münster
Icon Pensjaod 1200 euro netto miesięcznie
Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością j.niemieckiego
Icon Adres32105 Bad Salzuflen koło Hanoweru
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego
Icon Adres47259 Duisburg koło Essen
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Niepaląca opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego
Icon Adres33758 Schloßholte- Stukenbrok
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Opiekunka z dobrym językiem niemieckim i prawem jazdy
Icon Adres26409 Wittmund koło Wilhelmshaven
Icon Pensjaod 1250 euro netto miesięcznie
Opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego
Icon Adres49525 Lengerich koło Osnabrück
Icon Pensjaod 1000 euro netto miesięcznie
Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością j. niemieckiego oraz prawem jazdy
Icon Adres53545 Ockenfels koło Bonn
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego
Icon Adres51467 Bergisch Gladbach
Icon Pensjaod 1250 euro netto miesięcznie
Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego
Icon Adres49170 Hagen koło Osnabrück
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie
Niepaląca opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego
Icon Adres49086 Osnabrück
Icon Pensjaod 1100 euro netto miesięcznie


Praca w opiece nad osobami starszymi – dlaczego Niemcy?

Praca w charakterze opiekuna osoby starszej nie należy do najłatwiejszych - aby się jej podjąć, trzeba wykazywać się delikatnością, zdolnością do empatii, cierpliwością, sprawnością fizyczną. Należy też posiadać choćby podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Praca opiekuna osoby starszej stała się ostatnimi laty bardzo popularna wśród Polek. Zarówno agencje pracy, jak i serwisy ofertowe proponują codziennie wiele nowych miejsc pracy tego typu w różnych krajach Unii Europejskiej - we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

praca w Niemczech

Różnorodność ofert dla opiekunów

Niemcy są krajem oferującym największe możliwości osobom chcącym podjąć pracę w charakterze opiekuna starszej osoby. Najwięcej ofert pracy przedstawianych Polakom dotyczy wyjazdu do tego kraju. Funkcjonuje bardzo dużo agencji pracy, pośredniczących przy zatrudnieniu naszych obywateli w charakterze opiekunów. Sprawia to, że możemy przebierać w ofertach, wybrać najbardziej dla nas dogodną lokalizację, a także odpowiednio do naszych predyspozycji i preferencji dobrać osobę, którą będziemy się opiekować. Agencje pośrednictwa pracy oferujące zatrudnienie w charakterze opiekuna w Niemczech są legalne, posiadają wieloletnie doświadczenie, są pewne i sprawdzone przez tysiące Polaków.

Polska – Niemcy, bliskość geograficzna

Dla tych, którzy wybierają pracę w Niemczech, ogromne znaczenie ma bliskość geograficzna tego kraju. Przykładowo Warszawę od Hamburga dzieli około 850 kilometrów, Poznań od Frankfurtu nad Menem - około 750 kilometrów, natomiast odległość z Krakowa do Berlina wynosi niespełna 600 kilometrów. W dzisiejszych czasach taką odległość swobodnie można przebyć w ciągu jednego dnia, a nawet paru godzin. Z każdej większej polskiej miejscowości codziennie odjeżdża co najmniej kilka, czasem nawet kilkanaście autobusów kierujących się za zachodnią granicę. Samoloty, w tym również te należące do najtańszych linii lotniczych, również kursują często i regularnie. Co więcej, Niemcy są krajem posiadającym świetnie rozwiniętą sieć autostrad - po przejechaniu granicy każdy, nawet początkujący kierowca, poradzi sobie bez problemu. Względy komunikacyjne są istotne dla zdecydowanej większości polskich opiekunów wyjeżdżających do pracy za granicę - bliskość geograficzna i dobrze rozwinięte usługi transportowe pozwalają na częste odwiedzanie najbliższych, którzy na stałe zamieszkują w Polsce. Dzięki temu wyjazd jest znacznie mniej uciążliwy.

praca Niemcy

Zarobki w euro, standard życia i język niemiecki

Nie bez znaczenia przy wyborze kraju docelowego pozostają zarobki. Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia czy Dania to kraje, w których w tej pracy zarabia się najwięcej. Wielka Brytania, choć również bliska nam geograficznie, jest obecnie mniej popularna. Nic dziwnego, ponieważ zdecydowana większość pracowników preferuje wypłaty w euro, nie zaś w funtach. Wielka Brytania odstrasza również nowych polskich pracowników panującym tam aktualnie zamieszaniem związanym z zainicjowaniem procesu wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej.

Niemcy są krajem cechującym się wysokim standardem życia, który kusi Polaków. Nie tylko dobre zarobki, ale i możliwość zaspokajania wszelkich bieżących potrzeb na najwyższym poziomie sprawia, że chętnie pracujemy u zachodnich sąsiadów - mamy tam dostęp do dobrej jakości żywności w niewygórowanych cenach, świetnej opieki medycznej, rozwiniętych usług zarówno bytowych, jak i kulturalnych. Co więcej, Niemcy są nam bliżsi kulturowo, niż mieszkańcy bardziej odległych krajów europejskich, takich jak chociażby Włochy, Hiszpania, a nawet Holandia czy Dania. Sposób bycia Niemców nie odbiega zbytnio od stylu życia Polaków. Ich temperament, kultura, a także zwyczaje - zarówno codzienne, jak i te związane ze szczególnymi świętami, są tam zbliżone do naszych, polskich. Dzięki temu osoby wyjeżdżające na zachód w poszukiwaniu dobrej pracy, często samotnie, czują się mniej wyobcowane w nowym miejscu. W Niemczech nie należą do wyjątków także oferty pracy w rodzinach posiadających polskie korzenie. Wówczas problem różnic kulturowych znika, a praca staje się o wiele przyjemniejsza. Jeśli osoby, którym będziemy asystować, władają językiem polskim, znika jeszcze jedna bariera.

Język kraju zatrudnienia również ma znaczenie. Po angielskim niemiecki jest drugim najbardziej rozpowszechnionym wśród Polaków językiem obcym zachodniej Europy. Osoby mówiące tylko po polsku również mogą znaleźć pracę u naszych zachodnich sąsiadów - oferty nie wymagające od kandydatów znajomości języka również nie należą do rzadkości.

opinie o ProSenior kurs niemieckiego poradnik dla opiekunek kuchnia niemiecka