Hamburg - informacje ogólne

Hamburg jest jednym z miast wydzielonych. Nazywany nadmorską perłą północy, Hamburg to miasto łączące dawną tradycję kupiecką z nowoczesnością. Zwiedzanie tego urokliwego miejsca najlepiej rozpocząć od przybycia do portu na pomost wyładunkowy, gdzie wpływają statki. Będziemy mieli szansę zwiedzić największy port w Europie, co z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Następnie warto przespacerować się starówką i podziwiać przepięknie odrestaurowane kamienice z XVII-XIX wieku. Charakterystycznym zabytkiem Hamburga z pewnością jest kompleks Speicherstadt z największymi na świecie spichlerzami z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, usytuowanych na tysiącach dębowych pali oddzielonymi małymi kanałami. Miasto jest pełne kontrastów, dlatego tuż obok historycznych budowli możemy podziwiać nowoczesną dzielnicę w HafenCity, gdzie powstaje obecnie jedna z największych w Europie miejskich inwestycji budowlanych. Wracając do tematu żeglugi, ciekawostką jest, że mieszkańcy Hamburga niezwykłą miłością obdarzyli statek Queen Mary 2, która znalazła tu swój nieoficjalny port macierzysty. Za każdym razem, gdy ten majestatyczny transatlantyk przybija do portu, wzdłuż nabrzeża gromadzą się tysiące osób, które świętują to hucznie przez pokaz fajerwerków i ogólną radość. Przepiękne widoki na nadmorską panoramę miasta rozciągają się z punktu widokowego przy Cruise Center lub z Tarasów Magellana, z których można podziwiać nowy symbol Hamburga – Elbphilharmonie na zachodnim skraju HafenCity. Warto też zwiedzić futurystyczny biurowiec Dockland, wznoszący się na wysokość 40 metrów na Łabą, z dostępnym dla wszystkich tarasem widokowym. Symbolem miasta jest też z pewnością niedzielny rybny targ i elegancka ulica Jungfernstieg rozpoczynająca się nad jeziorem Binnenalster. Dla strudzonych po całym dniu wrażeń godne polecenia jest miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe nad jeziorem Außenalster.

Hamburg - widok miasta

Oferty pracy

Hamburg to, jak już było powiedziane, miasto portowe, dlatego można tam znaleźć zatrudnienie w przemyśle stoczniowym. Od wieków w tym miejscu kwitł handel, a dziś swoje siedziby mają tam największe światowe korporacje handlowe. Dynamicznie rozwija się przemysł farmaceutyczny, przez co rośnie zapotrzebowanie na lekarzy, farmaceutów i chemików. Ponadto swoje fabryki mają tu największe przedsiębiorstwa mechaniczne i lotnicze. Hamburg to także miasto z zaawansowaną siecią kolejową, przez co wiele osób znajduje zatrudnienie właśnie w kolejnictwie. W okolicach miasta można także znaleźć dochodową pracę sezonową, np. przy zbiorach owoców.

Mimo że to nieduży w porównaniu do innych landów obszar, w Hamburgu można znaleźć liczne oferty pracy jako opiekunka osób starszych. Otrzymać je można przy pomocy agencji ProSenior. Praca za granicą od zaraz jest dostępna dla wszystkich osób, które znają język niemiecki na poziomie co najmniej komunikatywnym, są dyspozycyjne i uczciwe. Oferty z Hamburga i inne proponują wysokie zarobki w granicach 900-1350 euro. Sprawdzone oferty pracy, ubezpieczenie i terminowe wypłaty to podstawowe powody, dla których warto zastanowić się nad możliwościami, jakie daje praca w Niemczech.

Interesuje Cię praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech w regionie Hamburg? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech!

Formularz kontaktowy

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.