Opieka Niemcy i agencje pracy

W ostatnim czasie w Internecie można znaleźć bardzo dużo firm oferujących pracę w dziedzinie opieka Niemcy. Jest to skutek rosnącego zapotrzebowania na opiekunów osób starszych w Niemczech. Praca jako opiekunka jest atrakcyjna ze względu na wynagrodzenie, które często jest kilkakrotnie wyższe niż możliwe do uzyskania w Polsce przy podobnym nakładzie sił. Niestety wiele osób decyduje się na pracę na czarno lub korzysta z usług nieuczciwych agencji pracy, które oferują pracę w opieka w Niemczech.

Opieka Niemcy

Wiele osób słysząc „opieka Niemcy” myśli o pracy na czarno. Jest to błędne skojarzenie, gdyż praca jako opiekunka może być legalna, bezpieczna i uczciwa. Wystarczy dobrze wybrać agencję pracy. Nie należy od razu decydować się na ofertę z ogłoszenia, które jest niejasne, proponuje nadzwyczaj wysokie zarobki przy braku kwalifikacji – istnieje wówczas prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z próbą wykorzystania nas przez pracodawcę lub agencję pracy. Ryzyko oszustwa rośnie, jeśli nie znamy języka niemieckiego i wybieramy się do praca opieka Niemcy po raz pierwszy. Nie oszukujmy się – aby znaleźć dobrze płatną i bezpieczną pracę za granicą, potrzebne są kwalifikacje i znajomość języka obcego. Agencja, która obiecuje dużą pensję niezależnie od umiejętności pracownika, nie może być wiarygodnym źródłem naszej przyszłej pracy. Dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej agencji, która nie będzie próbowała nas wykorzystać, a podpisywana z nią umowa nie będzie napisana drobnym druczkiem. Przed podaniem swoich danych należy zawsze sprawdzić, czy dana firma posiada status agencji zatrudnienia i działa legalnie w Polsce. Tylko wówczas można bez obaw starać się o pracę. Niezwykle ważny jest też moment podpisania umowy. Wszystkie podawane nam dokumenty trzeba uważnie przeczytać i poprosić o wyjaśnienie punktów, których nie rozumiemy. Jeśli umowa budzi Twoje wątpliwości – nie podpisuj jej!

ProSenior – bezpieczna opieka w Niemczech

Agencja pracy dla opiekunek ProSenior oferuje legalną pracę w Niemczech, opartą na jasnych zasadach. Opiekunka wyjeżdżająca do pracy za granicą z naszą firmą ma zapewnione ubezpieczenie, podróż do i z miejsca wykonywania zlecenia oraz pomoc koordynatorów wyjazdu dostępną w każdym momencie. Opieka w Niemczech z firmą ProSenior to pewność i bezpieczeństwo. Naszym opiekunkom oferujemy płace w granicach 900-1300 euro netto miesięcznie. Dostępne na naszej stronie oferty pracy są sprawdzone i aktualne. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, by przedstawić dopasowane do Twoich preferencji oferty zatrudnienia i zaznajomić Cię ze szczegółami współpracy. Później zweryfikujemy Twoje umiejętności, zwłaszcza pod kątem znajomości języka niemieckiego i posługiwania się nim. Nie obawiaj się jednak – jeśli nie posiadasz jeszcze wysokich kwalifikacji, w ich zdobyciu pomogą publikacje dostępne na naszej stronie całkowicie za darmo.

ProSenior to nie tylko praca opieka Niemcy, ale także bezpłatne materiały dodatkowe, które pomogą Ci w pracy i podróży. Na naszej stronie znajduje się darmowy kurs języka niemieckiego dla opiekunek i innych osób, które interesuje praca za granica. Czytając nasz poradnik dla opiekunek, dowiesz się wszystkiego, co jest najważniejsze w tej pracy, poznasz choroby osób starszych i jak sobie z nimi radzić, jak rozmawiać z seniorem i co zrobić, by pracodawca był zadowolony z Twojej pracy. Na blog ProSenior regularnie pojawiają się artykuły na tematy, takie jak opieka w Niemczech, praca za granicą, praca w Niemczech, opieka osób starszych, kultura i życie w Niemczech oraz zdrowie i styl życia. Odwiedzaj naszą stronę, ucz się niemieckiego, zdobądź wiedzę o Niemczech i znajdź z nami swoją pracę! Z nami praca w opiece jest bezpieczna i dobrze płatna!

Formularz kontaktowy

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.