Testy języka niemieckiego dla opiekunek osób starszych

Testy językowe na stronie ProSenior

Praca za granicą wymaga odpowiedniej znajomości języka obcego, niezależnie od zajęcia czy kraju, do którego się wybieramy. Nawet jeśli w przeszłości uczyliśmy się systematycznie, nie możemy być dziś stuprocentowo pewni swoich możliwości. Wszystko ostatecznie okaże się dopiero w praktyce. Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą pomóc w sprawdzeniu swoich umiejętności.

W ocenie poziomu umiejętności językowych z pewnością pomocne okażą się testy językowe umieszczone na stronie firmy ProSenior. Zostały one opracowane specjalnie z myślą o osobach, które interesuje praca w Niemczech. Testy podzielone są na poziomy, co pozwala jeszcze dokładniej ocenić nasze obycie z językiem niemieckim. Ponadto stanowią integralną część lekcji z naszego darmowego kursu języka niemieckiego. Dajemy zatem Państwu kompletne narzędzie do nauki języka niemieckiego, dzięki któremu atrakcyjna praca w Niemczech będzie na wyciągnięcie ręki.

Testy ogólne

Ogólne testy języka niemieckiego
 • Test językowy

 • Testy poziomujące

  Testy poziomujące
 • Test językowy - Poziom A1
 • Test językowy - Poziom A2
 • Test językowy - Poziom B1
 • Test językowy - Poziom B2

 • Praca jako opiekunka i język niemiecki

  Każda osoba, która chciałaby podjąć się współpracy z firmą ProSenior, musi przejść weryfikację umiejętności językowych. Jest to jeden z najważniejszych elementów decydujących o przyjęciu do pracy. Tylko dobra znajomość języka niemieckiego zapewni odpowiednio wysoki stopień zrozumienia z podopiecznym i pracodawcą, a co za tym idzie – wyższą pensję. Nie oszukujmy się – im lepsze umiejętności językowe, tym większa szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy.

  Opiekunka osób starszych w Niemczech powinna posiadać umiejętności językowe zwłaszcza w dziedzinie swojej pracy, a zatem słownictwo dotyczące dolegliwości i chorób oraz czynności domowych. To jednak nie wszystko, gdyż praca jako opiekunka to również dobre relacje z seniorem, dotrzymywanie mu towarzystwa i organizowanie czasu wolnego. Opiekunka przebywa z podopiecznym niemal cały dzień i oczywistym jest, że w tym czasie trzeba rozmawiać. Osoba z umiejętnością swobodnego wypowiadania się po niemiecku na pewno będzie znacznie wyżej cenionym pracownikiem i – naturalnie - lepiej opłacanym.

  Opieka Niemcy wymaga dobrego przygotowania – radzimy zatem rozpocząć naukę jak najszybciej. Niech będzie ona systematyczna i stanowi stały element każdego dnia. Tylko w ten sposób można zagwarantować sobie sukces, na jaki pozwala praca za granica. Z firmą ProSenior jeszcze bardziej zwiększasz swoje szanse, gdyż masz pewność, że praca będzie bezpieczna i bez niemiłych niespodzianek. Przekonaj się, że praca w Niemczech nie musi być pasmem stresów i problemów. Być może właśnie tutaj czeka Twoja praca jako opiekunka!

  Darmowy kurs języka niemieckiego z ProSenior

  Jeśli praca za granica to Twój cel, a nie masz jeszcze doświadczenia i obycia językowego, na pewno zdajesz sobie sprawę, że będzie trzeba podjąć wysiłek wytrwałej nauki. Aby w tym pomóc, opracowujemy regularnie lekcje języka niemieckiego dla osób, które interesuje praca jako opiekunka i nie tylko. Nasz darmowy kurs języka niemieckiego i testy językowe to dzieło specjalistów od nauki tego języka. Możesz zatem być pewna swojego wyboru. Kurs i testy dotyczą zarówno obszarów związanych konkretnie z praca jako opiekunka, ale także innych dziedzin: życia codziennego, tradycji, świąt, zakupów i czynności domowych. Po zapoznaniu się z naszym darmowym kursem umiejętności językowe będą bez wątpienia na poziomie, który pozwoli bardzo poważnie myśleć o dochodowym zajęciu, jakim jest praca w Niemczech.

  Jeżeli wyniki testów okażą się zadowalające, zapraszamy do kontaktu! Codziennie publikujemy nowe aktualne oferty pracy z obszaru opieka Niemcy i szybko odpowiadamy każdej kandydatce. Propozycje dopasowujemy indywidualnie do preferencji naszych pracowników, dzięki czemu otrzymujesz szansę zdobycia pracy w takich warunkach, które będą jak najbardziej spełniać Twoje oczekiwania.

  opinie o ProSenior kurs niemieckiego poradnik dla opiekunek kuchnia niemiecka