Kompletna wiedza o landach Niemieckich

Interesuje Cię praca w Niemczech? Chcesz poznać ten kraj, zanim wyjedziesz? Jesteś zatem w najlepszym do tego miejscu! Nasza interaktywna mapa Niemiec pozwoli poznać wszystkie landy niemieckie, ich miasta i tradycje. Firma ProSenior pomaga znaleźć oferty osobom, które chcą podjąć się pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, jednak z naszej interaktywnej mapy Niemiec mogą skorzystać także inne osoby, które interesuje praca za granicą. Aby znaleźć oferty pracy odpowiednie dla siebie, należy dokładnie zapoznać się z charakterystyką rynku. Nie wszędzie znajdzie się praca dla każdego. W niektórych landach przeważają oferty pracy fizycznej, w innych najbardziej poszukiwani są lekarze i opiekunki, a w jeszcze innych specjaliści od usług. Dlatego nasza mapa zawiera szczegółowy opis rynku pracy w każdym z landów niemieckich. Pomoże zatem w sprawieniu, by praca za granicą okazała się strzałem w dziesiątkę.

,

Znajdź interesujący Cię land na mapie lub kliknij poniżej!

 • Badenia-Wirtembergia
 • Bawaria
 • Berlin
 • Brandenburgia
 • Brema
 • Dolna Saksonia
 • Hamburg
 • Hesja
 • Meklemburgia-Pomorze Przednie
 • Nadrenia-Palatynat
 • Nadrenia Północna-Westfalia
 • Saara
 • Saksonia
 • Saksonia-Anhalt
 • Szlezwik-Holsztyn
 • Turyngia

 • Praca za granicą w Niemczech – korzyści

  Praca za granicą to propozycja, której Polacy podejmują się coraz częściej, nie tylko ze względu na jej opłacalność, ale również rosnący poziom bezpieczeństwa. Niemieccy pracodawcy coraz wyżej cenią polskich pracowników, co przekłada się na lepsze pensje. Nie chodzi tu tylko o stałe zatrudnienie, lecz także o pracę sezonową i dorywczą. Na tymczasowy wyjazd do Niemiec decyduje się coraz więcej osób. Korzyści z takiej pracy są duże, pensja wysoka, a najczęściej nie trzeba się przy tym martwić choćby o miejsce do mieszkania. Praca za granica w Niemczech jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym, gdyż za podobne zadania dostajemy znacznie wyższą wypłatę niż w kraju. Wątpliwości może czasem budzić bezpieczeństwo i legalność takiej pracy. Oczywistym jest, że wśród wielu ofert dostępnych w Internecie możemy znaleźć takie, które nie będą uczciwe. Uniknięcie podobnej sytuacji gwarantuje współpraca z profesjonalną agencją pracy, taką jak firma ProSenior. Dzięki szczegółowej weryfikacji ofert i współdziałaniu z renomowanymi niemieckimi agencjami pracy możemy zapewnić Państwu zgodność propozycji pracy z jej opisem, ubezpieczenie podczas wykonywania zlecenia, w pełni legalną umowę oraz bezpłatny dojazd na miejsce i z powrotem do Polski. Ponadto w każdej chwili służymy pomocą naszym pracownikom, a wynagrodzenie za wykonaną pracę zawsze jest wypłacane terminowo. Opiekunka w Niemczech może zarobić nawet 1300 euro netto. Są przy tym zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa pracy, każda opiekunka osób starszych może skupić się wyłącznie na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków.

  Przed podjęciem pracy polecamy zapoznać się z naszą stroną internetową. Interaktywna mapa to cenne źródło wiedzy o Niemczech i poszczególnych częściach tego kraju. Jest to narzędzie niezwykle przydatne zwłaszcza dla osób, które szukają za granicą pracy i to nie tylko wtedy, gdy interesuje ich praca jako opiekunka. Praca Niemcy od zaraz – bogactwo ofert z różnych dziedzin!

  Wiedza nie tylko dla szukających pracy

  Mapa to – jak powszechnie wiadomo – nieodłączny atrybut turysty. Osoby wybierające się do Niemiec nie do pracy, lecz na wakacje, również skorzystają na zapoznaniu się z naszą interaktywną mapą. Zebraliśmy informacje o wszystkich niemieckich krajach związkowych, tradycji, kuchni niemieckiej, zabytkach, ciekawych miejscach i możliwościach spędzania czasu. Kusi Cię wizyta na słynnym Oktoberfest, zwiedzanie historycznych zakątków Berlina lub pobyt w niemieckich Alpach? Jeżeli nie wiesz, kiedy i gdzie wybrać się na interesujące Cię wycieczki, poznaj nasze artykuły! Niemcy – kraj Goethego, Lutra i Beethovena potrafi zaskoczyć niejednego przybysza. Warto pamiętać, że to obecnie najważniejszy partner handlowy i polityczny Polski, a przy tym posiadający najsilniejszą gospodarkę w Europie. Niemcy słyną z dokładności, wysokiej jakości produktów i punktualności, a przy tym potrafią być zabawni i przyjaźni. Kraj ten ma niebagatelny wkład w rozwój kultury i gospodarki Europy na przestrzeni dziejów, a dziś jest jednym z najsilniejszych państw europejskich. Badania pokazują, że zapotrzebowanie na pracowników z Polski w tym kraju będzie rosnąć, dlatego już dziś warto zainteresować się profitami, jakie daje praca za granicą w Niemczech.