Berlin - informacje ogólne

Miasto wydzielone i zarazem stolica Niemiec. Berlin to miasto kontrastów, łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Obok historycznych budowli powstają nowatorskie dzieła architektury współczesnej. Te pierwsze opowiadają nam burzliwe dzieje narodu, poczynając od Bramy Brandenburskiej, a na urzędzie kanclerza Niemiec kończąc. W niemieckiej stolicy istnieją również wszystkie ważne siedziby rządowe, w tym osławiony Reichstag - siedziba niemieckiego parlamentu. Berlin to istny raj dla miłośników szeroko pojętej sztuki. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dopasowanego do swojego gustu. Na wielbicieli zwiedzania czeka niemały wybór muzeów, bo ponad 170 takich instytucji, a wśród nich słynna na całym świecie Wyspa Muzeów pokazująca najcenniejsze skarby świata. Kto woli ukoić nerwy i posłuchać wyśmienitej muzyki, powinien wybrać się na koncert osławionych Filharmoników Berlińskich lub zasiąść w którejś z trzech oper, które oferują doskonałe partie operowe i inscenizacje baletowe. Dla amatorów zakupów kusząca z pewnością wyda się słynna aleja Kurfürstendamm, elegancka Friedrichstraße i oryginalne butiki w ciągu dziedzińców Hackesche Höfe . Berlin jest niewątpliwie w ciągłym ruchu, nie boi się zmian i nowatorskich rozwiązań, dlatego przyciąga do siebie rzesze niezwykłych ludzi, co owocuje niesamowitą energią i atmosferą tego miejsca. Jednakże jest również ośrodkiem wypoczynku z wieloma miejscami, w których można pooddychać świeżym powietrzem. Berlin jest niezwykle zieloną metropolią Niemiec z licznymi parkami, lasami oraz jeziorami. Ustronne miejsca sprzyjające zrelaksowaniu się można znaleźć niemalże w każdym zakątku miasta.

Berlin

Oferty pracy

Berlin, zwłaszcza z tego powodu, że jest stolicą, posiada niezwykle rozwinięty i zróżnicowany rynek pracy. Wiele osób jest zatrudnionych w dużych fabrykach sprzętu elektronicznego takich marek jak choćby Siemens. Kwitnie też przemysł odzieżowy i transportowy. Zatrudnienie mogą zatem znaleźć w Berlinie kierowcy, elektrycy, mechanicy i specjaliści od elektroniki. To atrakcyjny kierunek pracy nie tylko ze względu na wysokie wynagrodzenie, ale też niezbyt dużą odległość od granic Polski. Stolica Niemiec posiada do tego doskonałą komunikację.

Dużą część ofert pracy z Berlina stanowi opieka nad osobami starszymi. Praca za granicą w stolicy Niemiec wiąże się jednak z posiadaniem wysokich umiejętności językowych, zwłaszcza jeśli chcemy otrzymywać wysoką pensję. W zdobyciu tych umiejętności pomoże darmowy kurs języka niemieckiego ze strony ProSenior. Ponadto zapraszamy do skorzystania z naszych materiałów dodatkowych, którymi są poradnik dla opiekunki i przepisy kuchni niemieckiej. Praca za granica w Berlinie to świetny sposób na zdobycie dużych dochodów, ale trzeba się do niej dobrze przygotować.

Interesuje Cię praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech w regionie Berlin? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech!

Formularz kontaktowy

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.