Rejestracja Oferta
Niepaląca opiekunka z mocno komunikatywną znajomością j. niemieckiego

Miejsce: Wangen k. Stuttgartu

Pensja: od 1000 euro netto miesięcznie

Miejsce: Kehl- miasto k. Fryburga

Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego oraz z czynnym prawem jazdy

Miejsce: Hamburg

Pensja: od 1100 euro netto miesięcznie

Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego

Miejsce: Eicklinghausen k. Celle

Miejsce: Belm- 10 km od Osnabrück

Pensja: od 1050 euro netto miesięcznie

Niepaląca opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego

Miejsce: Osnabrück

Pensja: od 900 euro netto miesięcznie

Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego i z prawem jazdy

Miejsce: Kirchlinteln

Praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych – opieka w Niemczech

Opiekunka w Niemczech praca w ProSenior24. Co oferujemy?

ProSenior24 zapewnia przede wszystkim legalną współpracę. Jako pracodawca opłacamy wszelkie wymagane składki związane z zatrudnieniem na podstawie umowy zlecenia. Wszystkie osoby zatrudniamy w oparciu o przepisy prawa. Nasi pracownicy  nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów – my pokrywamy koszty dojazdu do Niemiec oraz powrotu do kraju. ProSenior24 gwarantuje dodatkowe ubezpieczenie medyczne na terenie Niemiec. Osoby, które podejmują w naszej firmie pracę jako opiekun/-ka osób starszych w Niemczech, nie muszą się także martwić o zakwaterowanie i wyżywienie. Każda opiekunka w Niemczech ma zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego. ProSenior24 oferuje ponadto kompetentną pomoc przy doborze ofert. Oferty dobieramy indywidualnie, stosownie do oczekiwań opiekunki i rodziny podopiecznego. Każdorazowo dajemy możliwość przedstawienia swoich pragnień dotyczących zarówno miejsca pracy, jak i zakresu przyszłych obowiązków. Chcemy, aby z wyboru oferty pracy równie zadowolona była opiekunka osób starszych, jak też rodzina podopiecznego po stronie niemieckiej. Nasza firma jasno określa zasady współpracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad osobami starszymi jest często pracą wymagającą, dlatego przed rozpoczęciem pracy przedstawiamy pełen zakres obowiązków. Dokładamy wszelkich starań, aby opisy naszych miejsc pracy były jak najbardziej zgodne z warunkami zastanymi na miejscu. Każda opiekunka osób starszych w Niemczech zagwarantowane ma uczciwe zarobki, które odpowiadają jej doświadczeniu, umiejętnościom i są adekwatne do zakresu obowiązków w domu podopiecznego. ProSenior24 ponadto odznacza się kompetentną kadrą koordynującą wyjazdy i każda opiekunka osób starszych liczyć może na jej pomoc przez cały okres trwania zlecenia w Niemczech.

Oferujemy:

  • Ico okbezpieczną i legalną pracę w Niemczech
  • Ico okgwarancję pokrycia kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju
  • Ico okzakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
  • Ico okindywidualny dobór ofert
  • Ico okjasne zasady współpracy
  • Ico okatrakcyjne i uczciwe wynagrodzenie
  • Ico okopiekę koordynatora na czas wyjazdu

Opiekunka osób starszych Niemcy. Czego wymagamy?

Osoby decydujące się podjąć pracę jako opiekunka w Niemczech muszą spełnić określone wymagania. Od zgłaszających się do nas wymagamy znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Dobrze widziane jest także doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Z racji, że opieka nad osobami starszymi jest pracą wymagającą dużej aktywności fizycznej, przyszła opiekun/-ka powinna odznaczać się dobrym stanem zdrowia. Ponadto każda osoba myśląca o wyjeździe powinna być dyspozycyjna na okres minimum dwóch miesięcy (najkrótszy okres pracy to u nas zazwyczaj właśnie dwa miesiące). Punktujemy dodatkowo zaświadczenia o ukończonych kursach kierunkowych oraz referencje z poprzednich miejsc pracy. Mile widziane jest także posiadanie czynnego prawa jazdy kat. B. Wszystkie osoby zgłaszające się do ProSenior24 powinny przestawić nam informacje dotyczące wykształcenia, posiadanego doświadczenia, poprzednich miejsc pracy, poparte odpowiednimi dokumentami. Należy także przygotować się na weryfikację poziomu znajomości języka niemieckiego. Natomiast po podjęciu zlecenia jako opiekunka osób starszych w Niemczech, wymagamy uczciwości i zaangażowania w wykonywaną pracę.

Wymagamy:

  • Ico okminimum komunikatywnej znajomości języka niemieckiego
  • Ico okdoświadczenia w pracy z osobą starszą lub niepełnosprawną
  • Ico okdyspozycyjności na okres minimum dwóch miesięcy
  • Ico okdobrego stanu zdrowia

Dodatkowo punktujemy:

  • Ico okzaświadczenia i dyplomy z ukończonych kursów kierunkowych
  • Ico okreferencje z poprzednich miejsc pracy
  • Ico okczynne prawo jazdy kat. B

Opiekunka w Niemczech praca. Czas oczekiwania na ofertę

Znalezienie odpowiedniej oferty pracy zajmuje nam zazwyczaj od jednego do czterech tygodni od momentu przyjęcia zgłoszenia. W tym czasie kandydaturę opiekunki przedstawiamy rodzinom niemieckim, które zgłosiły chęć zatrudnienia opiekunki z Polski. Nie ukrywamy, że znajomość języka niemieckiego jest czynnikiem decydującym o szybkości dobrania oferty. Z reguły im lepszy stopień znajomość języka niemieckiego i im szersze doświadczenie, tym większe szanse na szybki wyjazd. Pełny profil opiekunki trafia do rodziny dopiero po zaakceptowaniu przez nią danej oferty. Pracę jako opieka w Niemczech łatwiej i szybciej znaleźć w okresie przedświątecznym, kiedy następuje duża rotacja opiekunów wracających na czas okołoświąteczny do kraju.

Zarobki przy pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech (IV)

Zarobki są uzależnione od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia oraz zakresu obowiązków w miejscu pracy. Im wyższy poziom znajomości języka niemieckiego, większe doświadczenie w opiece i dłuższa styczność z określonymi schorzeniami oraz szerszy zakres obowiązków w domu podopiecznego (związany często z jego gorszym stanem zdrowotnym), tym wyższe wynagrodzenie. Proponowane przez nas zarobki kształtują się między 840 euro a 1350 euro netto miesięcznie. Opiekunka w Niemczech otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za pracę w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Świąt Wielkiej Nocy. Wypłaty następują co miesiąc. Firma ProSenior24 to wypłaty zawsze w terminie.

Opieka Niemcy. Obowiązki

Opieka nad osobami starszymi polega na pomocy w codziennym funkcjonowaniu, wsparciu w pokonywaniu trudności, nadzorowaniu rutynowych czynności, zapewnieniu podopiecznemu bezpieczeństwa i towarzystwa w codziennych aktywnościach. Opieka nad osobami starszymi obejmuje:

  • Ico okwsparcie w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności, takich jak spożywanie posiłków, ubieranie się, higiena osobista, przemieszczanie się
  • Ico okpomoc w prowadzeniu domu (pranie, sprzątanie, prasowanie, przygotowanie posiłków oraz robienie zakupów)
  • Ico oktroska o podopiecznego zależna od jego schorzeń oraz wsparcie w niej jego bliskich
  • Ico okczuwanie nad terminami wizyt lekarskich oraz uczestnictwo w nich
  • Ico okpomoc w dostosowaniu się do zaleceń lekarskich (zażywanie leków, zabiegi pielęgnacyjne)
  • Ico oktowarzyszenie podopiecznemu podczas spacerów, wyjazdów
  • Ico okanimacja czasu wolnego

Ze względu na to, iż opiekun/-ka mieszka wraz z podopiecznym, rozkład dnia jest uzależniony bezpośrednio od aktywności seniora i jego potrzeb. Każdemu opiekunowi osób starszych przysługuje jednak prawo do odpoczynku w ciągu dnia pod postacią krótkich przerw i określonego czasu wolnego.

Opieka Niemcy. Okres trwania zlecenia

Okres każdej pracy to minimum dwa miesiące. Czas trwania zlecenia może być dłuższy niż dwa miesiące. Istnieje możliwość przedłużenia umowy o kolejne tygodnie. Długość pobytu uzależniona jest oczywiście od dyspozycyjności oraz konkretnej oferty i potrzeb podopiecznego. Osobom podejmującym pracę jako opieka w Niemczech staramy się zapewnić stałe miejsce pracy, a podopiecznym komfort psychiczny, aby zbyt często nie musieli przyzwyczajać się do towarzystwa nowych osób. Każda osoba zatrudniona w naszej firmie na dłuższy okres ma możliwość uzyskania urlopu w dogodnym dla obydwu stron terminie. Zazwyczaj urlopy takie następują w okolicach świąt. Opiekunka w Niemczech praca w ProSenior24 to praca w elastycznej i bezpiecznej firmie.

Codziennie nowe oferty pracy w Niemczech dla opiekunek osób starszych. Opiekunka osób starszych Niemcy

Krok po kroku

1. KONTAKT
Skontaktuj się z ProSenior24. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz na naszej stronie internetowej lub wyślij wiadomość na adres opieka@prosenior24.pl. Możesz też skontaktować się z nami dzwoniąc pod numer 22 343 94 51. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.
2. ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY
Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin w celu omówienia szczegółów naszej współpracy. Na podstawie rozmowy i wypełnionego formularza zgłoszeniowego przygotujemy kilka ofert dobranych odpowiednio do Twojego doświadczenia i znajomości języka niemieckiego.
3. FORMALNOŚCI
Po zaakceptowaniu przedstawionej oferty omówimy szczegóły wyjazdu oraz podpiszemy umowę.
4. PRACA JAKO OPIEKUNKA
Podczas Twojego pobytu w Niemczech ProSenior24 będzie służył Ci pomocą oraz radą w każdej sytuacji. Będziesz mieć także kontakt z naszymi koordynatorami po stronie niemieckiej.
5. POWRÓT DO POLSKI
Wraz z zakończeniem pracy w Niemczech ProSenior24 zorganizuje Twój powrót do Polski oraz zajmie się znalezieniem nowej opiekunki, która przejmie Twoje obowiązki.
Press Esc to close