ProSenior24.pl

Praca w Niemczech - Opiekunka osób starszych

Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego

Miejsce: Coburg w Bawarii

Pensja: od 1100 euro netto miesięcznie. PREMIA ŚWIĄTECZNA

Opiekun z dobrą znajomością j. niemieckiego

Miejsce: Köln

Pensja: od 1100 euro netto miesięcznie plus prema świąteczna

Niepaląca opiekunka z podstawową znajomością języka oraz z czynnym prawem jazdy

Miejsce: Bad Salzuflen k. Detmold

Pensja: od 800 euro netto miesięcznie

Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością j. niemieckiego i z prawem jazdy

Miejsce: Viersen- miasto powiatowe koło Düsseldorfu

Pensja: od 1100 euro netto miesięcznie

Niepaląca opiekunka z dobrą znajomością j. niemieckiego

Miejsce: 96138 Burgerbach/Grasmannsdorf w Bawarii

Opiekunka z mocno komunikatywnym j. niemieckim i z prawem jazdy

Miejsce: Gelnhausen- miasto w Hesji

Pensja: od 1000 euro netto miesięcznie plus PREMIA ŚWIĄTECZNA

Niepaląca opiekunka z komunikatywną znajomością j. niemieckiego i z prawem jazdy

Miejsce: Reichshof

Pensja: od 900 euro netto miesięcznie plus PREMIA ŚWIĄTECZNA

Miejsce: Bispingen- gmina w Dolnej Saksonii

Pensja: od 1100 euro netto miesięcznie plus PREMIA ŚWIĄTECZNA

Niepaląca opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego

Miejsce: Lappersdorf k. Regensburga w Bawarii

Pensja: od 1000 euro netto miesięcznie + PREMIA ŚWIĄTECZANA

Praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych – opieka Niemcy

Co oferujemy?

ProSenior24 zapewnia przede wszystkim legalną współpracę. Jako pracodawca opłacamy wszelkie wymagane składki związane z zatrudnieniem na podstawie umowy zlecenia. Nasze opiekunki nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów – my pokrywamy zarówno koszty dojazdu, jak i gwarantujemy zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego. Oferty dobieramy indywidualnie do oczekiwań opiekunki, gwarantując uczciwe zarobki i jasne zasady współpracy.

Czego wymagamy?

Od osób zgłaszających się do nas wymagamy znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi oraz dobrego stanu zdrowia. Ponadto przyszli opiekunowie powinni być dyspozycyjni na okres minimum dwóch miesięcy (najkrótszy okres oddelegowania do pracy to u nas zazwyczaj właśnie dwa miesiące). Punktujemy dodatkowo zaświadczenia o ukończonych kursach kierunkowych oraz referencje z poprzednich miejsc pracy.

Czas oczekiwania na ofertę

Znalezienie oferty zajmuje nam zazwyczaj od jednego do czterech tygodni od momentu przyjęcia zgłoszenia. W tym czasie kandydaturę opiekunki przedstawiamy rodzinom niemieckim, które zgłosiły chęć zatrudnienia opiekunki z Polski. Im lepsza znajomość języka niemieckiego i im większe doświadczenie, tym większe szanse na wyjazd. Pełny profil opiekunki trafia do rodziny dopiero po zaakceptowaniu przez nią danej oferty.

Zarobki

Zarobki uzależniamy od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia oraz zakresu obowiązków w miejscu pracy. Proponowane przez nas wynagrodzenie kształtuje się między 800 euro a 1350 euro netto miesięcznie. Opiekunce przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Świąt Wielkiej Nocy.

Obowiązki opiekunki

  • wsparcie w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności, takich jak spożywanie posiłków czy ubieranie się
  • pomoc w prowadzeniu domu (pranie, sprzątanie, prasowanie, przygotowanie posiłków oraz robienie zakupów)
  • troska o podopiecznego zależna od jego schorzeń oraz wsparcie w niej jego bliskich
  • czuwanie nad terminami wizyt lekarskich oraz uczestnictwo w nich
  • pomoc w dostosowaniu się do zaleceń lekarskich
  • towarzyszenie podopiecznemu podczas spacerów, wyjazdów

Okres trwania zlecenia

Okres oddelegowania to minimum dwa miesiące Istnieje możliwość przedłużenia umowy o kolejne miesiące. Długość pobytu uzależniona jest oczywiście od dyspozycyjności opiekunki oraz konkretnej oferty. Naszym opiekunkom staramy się zapewnić stałe miejsce pracy, a podopiecznym komfort psychiczny, aby zbyt często nie musieli przyzwyczajać się do towarzystwa nowych osób.

Codziennie nowe oferty pracy w Niemczech dla opiekunek osób starszych.

Krok po kroku

1. KONTAKT
Skontaktuj się z ProSenior24. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz na naszej stronie internetowej lub wyślij wiadomość na adres opieka@prosenior24.pl. Możesz też skontaktować się z nami dzwoniąc pod numer 22 343 94 51. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.
2. ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY
Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin w celu omówienia szczegółów naszej współpracy. Na podstawie rozmowy i wypełnionego formularza zgłoszeniowego przygotujemy kilka ofert dobranych odpowiednio do Twojego doświadczenia i znajomości języka niemieckiego.
3. FORMALNOŚCI
Po zaakceptowaniu przedstawionej oferty omówimy szczegóły wyjazdu oraz podpiszemy umowę.
4. PRACA JAKO OPIEKUNKA
Podczas Twojego pobytu w Niemczech ProSenior24 będzie służył Ci pomocą oraz radą w każdej sytuacji. Będziesz mieć także kontakt z naszymi koordynatorami po stronie niemieckiej.
5. POWRÓT DO POLSKI
Wraz z zakończeniem pracy w Niemczech ProSenior24 zorganizuje Twój powrót do Polski oraz zajmie się znalezieniem nowej opiekunki, która przejmie Twoje obowiązki.