Brema - informacje ogólne

Brema oraz oddalone o 60 km miasto Bremerhaven tworzą kraj związkowy Niemiec. Historia Bremy jest długa, liczy ponad 1200 lat. Ten historyczny, urokliwy klimat najlepiej można poczuć spacerując po barkowo-renesansowym zespole architektonicznym tuż przy rynku z ratuszem i posągiem Rolanda wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możemy tu podziwiać między innymi nobliwe kamienice i tradycyjny dom cechowy „Schütting”. Niezwykle ciekawym pomysłem jest usytuowanie 2000 wykonanych z mosiądzu i stali szpilek, które wskazują nam drogę po najciekawszych zabytkach Bremy. Prowadzą one od placu przed Kościołem Najświętszej Marii Panny przez rynek do ulicy Böttcherstraße, która kiedyś była ulicą rzemieślników, a dzisiaj jest centrum kultury i sztuki oraz perełką europejskiej historii kultury. Warte zwiedzenia jest innowacyjne muzeum sztuki współczesnej – Weserburg, położone na środku rzeki. W czterech bardzo starych spichlerzach mieści się pierwsze w Europie niezwykle ciekawe muzeum kolekcjonerskie. Ciekawostką są muzykanci Bremy i słynne na całym świecie postacie z baśni Braci Grimm. Dotknięcie nóg osła ma podobno przynosić szczęście. Natomiast Bremerhaven to w porównaniu z Bremą zdecydowanie świeższa historia. To właśnie z portu tego miasta wielu emigrantów wyruszało do Ameryki za lepszym życiem. Dom Niemieckiej Emigracji przybliża nam ich losy. Osadzone całkowicie w teraźniejszości są Stary i Nowy Port z hotelem ATLANTIC Hotel SAIL City w kształcie żagla, Klimahaus Bremerhaven 8 Ost oraz Niemieckim Muzeum Żeglarskim, stanowiąc atrakcję turystyczną najwyższej światowej klasy. W pobliżu Muzeum Żeglarstwa mieści się niezwykłej urody fontanna ze skrzatem Klabautermannem. Według ludowych porzekadeł jest to skrzat wysoki na dwie stopy, który gości na drewnianych statkach. To duch zmarłego człowieka, którego dusza kiedyś uznała drzewo za swój wieczny spoczynek. Legenda głosi, iż gdy z drzewa tego zostanie stworzony maszt statku, to duch zamieszkujący je zmienia się w Klabautermanna, który mimo swych licznych kaprysów jest uważany za obrońcę statku i jego załogi. O tym wszystkim opowiada Muzeum Historyczne.

Brema

Oferty pracy

Teren Bremy to między innymi fabryki samochodowe, lotnicze i maszynowe. Zatrudnienie można także znaleźć w budownictwie i usługach remontowych. Wiele ofert dotyczy również przemysłu spożywczego i transportu. Zarobki w tych branżach mogą być naprawdę wysokie.

W Bremie i okolicach często też jest poszukiwana opieka nad osobami starszymi. Tego typu praca za granica wiąże się z pomaganiem seniorom przy codziennych czynnościach, wykonywaniem prostych prac domowych i dotrzymywaniem podopiecznemu towarzystwa. Stawki finansowe są bardzo atrakcyjne, a bezpieczeństwo pracy gwarantuje współpraca z firmą ProSenior. Wymagana jest jednak dobra znajomość języka niemieckiego i dyspozycyjność. Aktualne oferty pracy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Interesuje Cię praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech w regionie Brema? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech!

Formularz kontaktowy

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.