Hesja - informacje ogólne

Jeden z krajów związkowych położony w samym sercu Niemiec. Stolicą landu jest miasto Wiesbaden. Hesja jest idealnym krajem dla każdego urlopowicza, oferuje pełną gamę atrakcji i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wypoczynek najlepiej rozpocząć od regionu Frankfurt Ren-Men, który jest zaopatrzony w lotnisko Ren-Men oraz rozbudowaną sieć komunikacyjną. Osoby, które pragną posmakować kultury tego miejsca, powinny zabawić tu nieco dłużej, pozostałe głodne innych wrażeń mogą udać się na spotkanie z naturą. Kilka minut od centrum Frankfurtu znajdują się góry Taunus, Vogelsberg, Spessart i Odenwald. Jeśli wybierzemy te pierwsze, to koniecznie musimy zobaczyć skansen „Park Heski” z miastem Saalburg, na niedawno wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO szlaku limes, przy którym znajduje się jedyna na świecie zrekonstruowana rzymska warownia. Dla miłośników wycieczek rowerowych atrakcyjna z pewnością będzie trasa wokół wulkanu. Kto lubi zwiedzanie z odrobiną historii, powinien się udać w malownicze miejsce położone w dolinie rzeki Kinzig, która jest przesmykiem łączącym góry Vogelsberg i Spessart - tam znajduje się zamek cesarza Fryderyka Barbarossy. Jeśli natomiast chcemy wrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie bajki Braci Grimm, to czeka na nas ich rodzinne miasto - Hanau. Na zachodzie frankfurcką aglomerację zamyka region Rheingau, który jest częścią wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Górnej Doliny Środkowego Renu jako jeden z najpiękniejszych obszarów uprawy winorośli w Niemczech. Również w tym regionie leży stolica landu, która przyciąga klimatem, zabytkową i elegancką architekturą. Warto też zwrócić uwagę na miasto Darmstadt jako perłę niemieckiej secesji. Właśnie z okolic tego miasta Europejska Agencja Kosmiczna kieruje częścią działalności europejskiej działalności w przestrzeni kosmicznej. W północnej Hesji dominuje surowe piękno przyrody, jak np. Park Narodowy Kellerwald-Edersee, u którego stóp wybudowano na jeziorze Edersee jedną z największych w Niemczech zapór wodnych, która przyciąga miłośników wodnego szaleństwa. Ważnym ośrodkiem sztuki w tym regionie jest miasto Kassel, w którym odbywają się wystawy documenta. Na wschodnie Hesji wznosi się pasmo górskie Rhön z malowniczym najwyższym górskim szczytem tej krainy - Wasserkuppe (950 m). Z prawie pozbawionego lasów płaskowyżu roztacza się piękny widok na całą okolicę.

Hesja - widok Wiesbaden

Charakterystyka stolicy

Stolicą tego landu jest Wiesbaden, miasto uzdrowiskowe w środkowych Niemczech. Leży nad prawym brzegiem Renu u podnóża Taunus. Najbardziej znane jest ze źródeł termalnych. Wycieczkę najlepiej rozpocząć od pojechania do Kaiser-Friedrich-Therme na terenie starej rzymskiej łaźni parowej. To kompleks saun rozciągających się na powierzchni 1,5 tys. metrów kwadratowych, w którym goście mogą się relaksować na wiele sposobów. Odpocząć można również w Domu Uzdrowiskowym w otoczeniu ogrodów angielskich i przepięknych budowli. Kto lubi zastrzyk adrenaliny, ten powinien się udać do kasyna. Koniecznie trzeba zwiedzić ciągnące się przez 129 metrów Kurhauskolonnaden, czyli najdłuższe w Europie kolumnady oraz Theaterkolonnaden z otwartym w 1894 roku Heskim Teatrem Państwowym. Starówka w Wiesbaden wrysowana jest w ramy tak zwanego Historycznego Pięciokąta .Zwiedzanie rozpocząć możemy od placu Schlossplatz z pięknym pałacem książąt Nassau oraz najstarszym budynkiem w centrum, czyli Starym Ratuszem z 1610 roku. Wzdłuż wschodniej granicy przebiega elegancka ulica Wilhelmstraße, która jest obecnie ekskluzywną arterią handlową i kulturalną. W tym pięknym mieście znajdują się dwa znane muzea. Pierwsze z nich to Muzeum Wiesbaden, prezentujące sztukę od XII do XXI wieku, ze zbiorem eksponatów historii naturalnej oraz muzeum Nassauischer Kunstverein, które specjalizuje się w sztuce współczesnej. Warto zwrócić uwagę na wille Söhnlein, która swoją budową przypomina Biały Dom w Waszyngtonie. W Wiesbaden co roku odbywa się święto ulicy Wilhelmstraße obchodzone bardzo hucznie i gwarantujące niezapomnianą zabawę. Miasto oferuje wiele atrakcji teatralnych i muzycznych. Co roku w Heskim Teatrze Państwowym spotykają się najlepsze zespoły z okazji Międzynarodowego Festiwalu Majowego, a festiwal muzyczny Rheingau Musik Festival przemienia całą okolicę wokół Wiesbaden w niezwykłą letnią scenę koncertową. Osoby ceniące doskonałą kuchnię z pewnością będą ukontentowane, albowiem ten region obfituje w całą gamę wspaniałych miejsc, gdzie można dobrze zjeść oraz napić się wybornego trunku. Jak widać w mieście nie będziemy się nudzić i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Oferty pracy

Hesja to jeden z najbardziej uprzemysłowionych terenów w Niemczech. Najwięcej osób zatrudnia się w firmach motoryzacyjnych, farmaceutycznych, elektronicznych i chemicznych. Jednak równie popularnym miejscem pracy jest sektor bankowy. To właśnie na terenie Hesji, we Frankfurcie nad Menem swoje siedziby mają największe niemieckie banki, w tym popularny także w Polsce Deutsche Bank. Oprócz specjalistów finansowych w Hesji jest także zapotrzebowanie na inżynierów i osoby pracujące na lotniskach – linie lotnicze Lufthansa to największy pracodawca w tym regionie. Jest to rzecz jasna związane m.in. z międzynarodowym frankfurckim lotniskiem.

Opiekunki osób starszych także mogą znaleźć pracę w Hesji. Trzeba jednak pamiętać, że praca za granica wymaga dobrej znajomości języka. W jej zdobyciu pomoże na pewno darmowy kurs języka niemieckiego na stronie ProSenior. W przygotowaniu się do pracy pomocne będą także poradnik, którym powinna zainteresować się każda opiekunka osób starszych w Niemczech oraz artykuły na tematy takie jak kuchnia niemiecka czy choroby osób starszych. Niemcy praca od zaraz w zasięgu ręki! Znajdź z nami swoją pracę w Hesji.

Interesuje Cię praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech w regionie Hesja? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech!

Formularz kontaktowy

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Stawy 5, 02-467 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.