Zasady pracy za granicą nie są dla Ciebie całkiem jasne?

Nadal masz obawy dotyczące wyjazdu czy wynagrodzenia? Nie jesteś pewna, czy oferty znalezione na stronie ProSenior24 są odpowiednie dla Ciebie? Chcesz znać jeszcze więcej szczegółów? To całkowicie naturalne, że masz wątpliwości odnośnie takiej pracy. Praca za granicą w Niemczech wymaga pewnych kwalifikacji, w tym możliwie dobrej znajomości języka niemieckiego, a często posiadania doświadczenia w wykonywaniu podobnych obowiązków, dlatego podjęcie się tego zajęcia wymaga, aby wszystkie zasady były jasne i przejrzyste. Najważniejsza jest Twoja pewność, że wykonywana praca będzie bezpieczna i uczciwa. Zależy nam, żebyś znała wszystkie zasady, zadania i obowiązki, które będą Cię czekać, jeśli zdecydujesz się na jedną z proponowanych przez nas ofert. Skoro poważnie myślisz o pracy jako opiekunka osób starszych, na pewno masz przynajmniej kilka pytań. Na najważniejsze i najczęściej padające staramy się w wyczerpującym stopniu odpowiedzieć właśnie na tej stronie.

Najczęstsze pytania

Od naszych pracowników oczekujemy przede wszystkim znajomości języka niemieckiego na poziomie minimum komunikatywnym. Istotną rolę odgrywa również doświadczenie w pracy związanej z opieką, potwierdzone referencjami z poprzednich miejsc zatrudnienia.
Nasze opiekunki powinny co najmniej w stopniu komunikatywnym posługiwać się językiem niemieckim. Jednakże wielu z naszych klientów zgłasza również zapotrzebowanie na opiekunki o mniejszym doświadczeniu lub słabszej znajomości języka.
Tak. Firma ProSenior24 umożliwia podjęcie pracy również osobom nie posiadającym doświadczenia. Część z naszych klientów to osoby nie wymagające fachowej opieki, nie cierpiące na żadne choroby. Są to samotni ludzie, którzy potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym życiu.
Na wysokość zarobków mają wpływ kwalifikacje opiekunki, znajomość języka niemieckiego oraz stan zdrowia podopiecznego. Na najlepiej płatne oferty największe szanse mają opiekunki z dobrą lub bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Zawsze staramy się wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki finansowe dla naszych pracowników.
Tak. Każda opiekunka przed otrzymaniem oferty ma możliwość określenia swoich oczekiwań dotyczących miejsca pracy oraz zakresu obowiązków.
Nie. Rodzina niemiecka zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie. Nasze opiekunki nie ponoszą również żadnych kosztów związanych z dojazdem.
Nasze opiekunki mieszkają w domu osoby podopiecznej. W związku z tym czas pracy uzależniony jest od potrzeb pacjenta, które wpływają bezpośrednio na rytm dnia. Oczywiście opiekunkom przysługuje czas wolny w wymiarze 2,5 h na dobę oraz krótkie przerwy każdego dnia na odpoczynek.
Tak. Dla każdej osoby współpracującej z naszą firmą odprowadzamy wszystkie obowiązkowe składki ZUS. W związku z tym mogą Państwo korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Ma to również wpływ na wysokość przyszłej emerytury.
Tak. Każda osoba wyjeżdżająca z ProSenior24 obejmowana jest ubezpieczeniem prywatnym, które upoważnia naszego pracownika do korzystania z opieki medycznej na terenie Niemiec.
Długość pobytu zależy od dyspozycyjności naszej opiekunki. Zazwyczaj są to wyjazdy dwumiesięczne. Jeżeli osoba preferuje krótsze wyjazdy, np. na okres jednego miesiąca, dobierzemy wówczas rodzinę, która poszukuje opiekunki właśnie na taki czas. Maksymalny okres oddelegowania wynosi 24 miesiące. W tym okresie nasze opiekunki mają prawo do przerwy bądź urlopu, których długość należy odpowiednio wcześniej ustalić z firmą.
Tak. Istnieje taka możliwość. Nasi klienci często korzystają z możliwości kontaktu z wybraną opiekunką przed planowanym wyjazdem.”


Nadal masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Opiekunka osób starszych to praca atrakcyjna i dobrze płatna, jednak także odpowiedzialna. Pamiętaj o tym i zawsze uważnie zapoznaj się z ofertą, która Cię zainteresowała. Żadnych ważnych decyzji nie należy podejmować w pośpiechu i w atmosferze niejasności, dlatego wszystkie aspekty Twojej przyszłej pracy powinny być dla Ciebie jednoznaczne i przejrzyste. Rozumiemy, że praca za granicą to poważna propozycja, która wymaga głębszego zastanowienia. Jeżeli zapoznanie się z tą stroną nie rozwiało do końca Twoich wątpliwości, skontaktuj się z naszym biurem. Możesz to zrobić przez telefon, e-mail bądź formularz na stronie. Postaramy się rozwiązać wszystkie niejasne kwestie związane z przyszłą pracą, uwzględnimy Twoje preferencje, a także doradzimy w wyborze oferty. Liczymy, że dzięki temu praca za granicą w Niemczech przestanie wydawać Ci się pasmem trudności i problemów, a stanie się świetną okazją do zdobycia atrakcyjnego wynagrodzenia i cennego doświadczenia na bezpiecznych, uczciwych warunkach. Opiekunka w Niemczech praca naprawdę może być propozycją dla Ciebie!

Interesuje Cię praca za granicą? Wybierz ProSenior24!

Pamiętaj, że z ProSenior24 opiekunka w Niemczech praca to nie tylko korzystne wynagrodzenie, ale także uczciwość i bezpieczeństwo. Propozycje pracy, jakie tu znajdziesz, są w pełni legalne i zgodne z prawem. Ponadto zapewnimy Ci ubezpieczenie, opłacanie składek ZUS i dojazd na miejsce pracy. Wszystkie nasze oferty są gruntownie sprawdzane, by opiekunka osób starszych nigdy nie była zaskoczona sytuacją zastaną w miejscu pracy. Osoba, która podejmuje się opieki, może w każdej chwili zwrócić się o radę i pomoc do przydzielonego przez nas pracownika, co sprawia, że praca za granicą w Niemczech jest dla każdego propozycją wartą rozważenia.

Przygotuj się do przyszłej pracy

Jeżeli nie miałaś jeszcze okazji zdobyć doświadczenia w tego rodzaju pracy lub po prostu myślisz poważnie o tym zajęciu, skorzystaj z dostępnych na naszej stronie poradników i wskazówek. Przygotowaliśmy je właśnie z myślą o osobach takich jak Ty, które w swojej przyszłej pracy chcą czuć się pewnie i starają się, by praca za granicą nigdy nie była dla nich związana z zaskoczeniem czy brakiem pewności. Poza tym, jeśli interesują Cię zwyczaje w Niemczech lub kuchnia niemiecka, koniecznie odwiedź naszego bloga i odpowiednie poradniki! Dowiesz się z nich wiele o niemieckiej kulturze, tradycji, poznasz ciekawostki na temat języka, świąt i życia codziennego. Możliwie jak najszersza wiedza o charakterze i miejscu swojej pracy to przecież prawdziwy skarb! Doskonale o tym wiemy i wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Opiekunka w Niemczech praca wiąże się też ze znajomością języka niemieckiego. Jeżeli kiedyś uczyłaś się go, lecz nie jesteś teraz pewna swojego poziomu, skorzystaj z testu, który również znajdziesz na stronie ProSenior24. Pomoże on w podstawowy sposób sprawdzić Twoje umiejętności z zakresu użycia języka niemieckiego w dziedzinach, które będą Ci najbardziej potrzebne w pracy. Niewątpliwie pomocny okaże się również przygotowany przez nas kurs języka niemieckiego, dzięki któremu osiągniesz językowy poziom niezbędny dla każdej osoby, która chce pracować jako opiekunka osób starszych.

Formularz kontaktowy.

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

c61c0Niepoprawny token