Testy i quizy - sprawdź swoją wiedzę!

Witaj w naszym dziale testów i quizów! Sprawdzisz tutaj swoją wiedzę, ale też ciekawie spędzisz czas. Jeśli regularnie czytasz naszego bloga, korzystasz z poradnika dla opiekunek, ugotowałaś już wszystkie potrawy z dostępnych na naszej stronie przepisów kuchni niemieckiej i zapoznałaś się z artykułami o życiu w Niemczech, z pewnością poradzisz sobie świetnie z testami wiedzy. Zobacz, czego jeszcze nie potrafisz i uzupełnij braki, a poza tym bądź na bieżąco z naszym profilem na Facebooku, a nie przegapisz żadnego nowego testu!

Powodzenia w rozwiązywaniu zadań!

Wiedza o Niemczech

Choroby osób starszych

Wiedza o Niemczech i nauka języka niemieckiego z ProSenior

Firma ProSenior nie tylko oferuje współpracę w dziedzinie opieki osób starszych, ale dostarcza też dodatkowej wiedzy o Niemczech, opiece osób starszych i nauce języka niemieckiego. Na naszej stronie znajdziesz darmowy kurs języka niemieckiego, który bez wątpienia pozwoli zdobyć najważniejsze umiejętności językowe wystarczające do podjęcia pracy za granicą. Regularnie publikujemy kolejne lekcje. Nacisk jest w nich położony na słownictwo i przydatne zwroty w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech. Z naszym kursem niemieckiego poznasz również kulturę i zwyczaje panujące w tym kraju. Ponadto proponujemy artykuły przydatne nie tylko opiekunkom, ale wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o naszym zachodnim sąsiedzie. Bardzo pomocne mogą też okazać się testy językowe, dzięki którym łatwiej ocenisz swój poziom umiejętności językowych. Poznaniu niemieckiej geografii, kultury i rynku pracy posłuży interaktywna mapa Niemiec. Trzeba pamiętać, że praca w Niemczech to nie tylko wyższe zarobki, ale też całkowita zmiana otoczenia i konieczność odnalezienia się w nowym miejscu. Mając dużą wiedzę o życiu w Niemczech, można łatwiej przystosować się do środowiska, w którym przyjdzie nam pracować. Kultura niemiecka to także ludzie, którzy ją tworzyli. Dlatego udostępniamy również stronę prezentującą najbardziej znanych Niemców. Ich historie nie tylko dostarczą znajomości niemieckiej sztuki i techniki, ale mogą też zachęcić do odbycia w przyszłości ciekawych wycieczek ich śladami.

Nauka gwarancją sukcesu

Wiele osób szuka dobrze płatnej pracy za granicą. Często interesuje ich najbardziej praca za granicą bez znajomości języka obcego, ale ta niestety nigdy nie da tak wysokich zarobków i poziomu bezpieczeństwa jak praca, do której będziemy przygotowani. Znajomość języka obcego to podstawowa umiejętność, jaką warto zdobyć przed zdecydowaniem się na wyjazd do pracy. Po pierwsze pozwoli nam szybciej przystosować się do nowych warunków i porozumieć z pracodawcą, a po drugie gwarantuje znacznie wyższe zarobki. Tak też jest w firmie ProSenior – im lepsza znajomość języka, tym większa szansa na dużą pensję. Dlatego warto się uczyć, a nasza agencja rozumiejąc tę kwestię, stara się jak najbardziej pomagać w tym zainteresowanym osobom przez udostępnianie kursu niemieckiego i licznych materiałów dodatkowych.

Jeśli interesuje Cię praca w Niemczech i praca jako opiekunka, a nie wiesz od czego zacząć – zacznij od nauki. Wiedza może okazać się przydatna nie tylko w poszukiwaniu pracy, ale też w jej trakcie i długo po jej zakończeniu. Dotyczy to zwłaszcza zajęć bardzo odpowiedzialnych, w których odpowiednie przygotowanie stanowi połowę sukcesu. Do takich prac z pewnością należy opieka w Niemczech. Praca jako opiekunka wymaga nie tylko co najmniej komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, ale też dużej wiedzy o chorobach i opiece osób starszych. Dobre przygotowanie pozwoli Ci czerpać z pracy nie tylko wysokie zarobki, ale też bezcenną satysfakcję.

Formularz kontaktowy.

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!
Zgoda rekrutacyjna:

1) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) dla celów obecnie prowadzonych rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin


2) Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) dla celów prowadzonych w przyszłości rekrutacji. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich przetwarzanie jest warunkiem udziału w przyszłych rekrutacjach oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

Więcej informacji co do warunków wyrażenia zgody znajduje się pod linkiem regulamin .


Zgoda marketingowa:

1) Wyrażam zgodę na używanie przez spółki Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

2) Wyrażam zgodę na otrzymywanie od spółek Prosenior sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa) oraz Senior Home sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Siłaczki 3/9, 02-495 Warszawa) na wskazany przez mnie adres e-mail informacji handlowej rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jestem świadoma/y, że podanie danych jest dobrowolne oraz że w dowolnym momencie mogę wycofać udzieloną przeze mnie zgodę.

a7783Niepoprawny token